Cast 1b.: severovychodni, severni a vychodni Cechy
Part 1b.: North-eastern, Northern and Eastern Bohemia
[Cechy I] [Cechy II ] [Morava ] [Slezsko]
Soudni okres v dobe vzniku | Okresni hejtmanství | Smiseny okres |
Okresni hejtmanstvií | Soudni okres |
Okresni hejtmanstvií |
Soudni
okres |
Politicky okres |
|
Original Judical District | Political District |
Polit. and Jud. District |
Political District |
Judicial
|
Polititical |
Judicial
|
Political
|
|
1850 - 1855 |
1855 - 1868 |
1868 -1900 |
1900 - 1918 | 1918 - 1949 | ||||
97 |
Manetin |
Kralovice |
Manetin |
Kralovice |
Manetin |
Kralovice |
Manetin |
Kralovice |
98 |
Kralovice |
Kralovice |
216 - Plasy |
Plasy |
||||
Kralovice |
Kralovice |
|||||||
99 |
Tachov |
Tachov |
Tachov |
Tachov |
Tachov |
Tachov |
Tachov |
Tachov |
100 |
Primda |
Primda |
Primda |
Primda |
||||
101 |
Tepla |
Plana |
Tepla |
Tepla |
217 - Mar. Lazne (pr.1900) |
Tepla |
Mar. Lazne |
Mar. Lazne |
Tepla |
Tepla |
Tepla |
||||||
102 |
Bezdruzice |
Bezdruzice |
Bezdruzice |
Bezdruzice |
Plana |
|||
103 |
Plana |
Plana |
Plana |
Plana |
Plana |
Plana |
||
104 |
Kynzvart |
Falknov n.O. |
Kynzvart |
Kynzvart |
Kynzvart |
Mar. Lazne |
||
105 |
Falknov n.O. |
Falknov n.O. |
Falknov n.O. |
Falknov n.O. |
Falknov n.O. |
Falknov n.O. |
Falknov n.O. |
|
106 |
Loket |
Karlovy Vary |
Loket |
Loket |
Loket |
Loket |
||
107 |
Becov |
Becov |
Karlovy Vary |
Becov |
Karlovy Vary |
224 - Touzim |
(Tepla) |
|
Becov |
||||||||
108 |
Karlovy Vary |
Karlovy Vary |
Karlovy Vary |
225 - Ostrov |
Karlovy Vary | |||
Karlovy Vary |
||||||||
109 |
Bochov |
Zlutice |
Bochov |
Zlutice |
Bochov |
Zlutice |
Bochov |
Zlutice |
110 |
Zlutice |
Zlutice |
Zlutice |
Zlutice |
||||
111 |
As |
Cheb |
As |
As |
As |
As |
As |
As |
112 |
Cheb |
Cheb |
Cheb |
Cheb |
Cheb |
Cheb |
Cheb |
|
113 |
Vildstejn |
Vildstejn |
Vildstejn |
Vildstejn |
||||
114 |
Kraslice |
Kraslice |
Kraslice |
Kraslice |
Kraslice |
Kraslice |
Kraslice |
Kraslice |
115 |
Nejdek |
Nejdek |
Nejdek |
Nejdek |
Nejdek |
|||
116 |
Horni Blatna |
Jachymov |
Horni Blatna |
Jachymov |
Horni Blatna |
Jachymov |
Horni Blatna |
|
117 |
Jachymov |
Jachymov |
Jachymov |
Jachymov |
Jachymov |
|||
118 |
Prisecnice |
Kadan |
Prisecnice |
Kadan |
Prisecnice |
Kadan |
226 - Vejprty |
Vejprty od 1945Prisecnice do 1938 |
Prisecnice |
||||||||
119 |
Doupov |
Doupov |
Doupov |
Doupov |
Kadan |
|||
120 |
Kadan |
Kadan |
Kadan |
Kadan |
||||
121 |
Louny |
Louny |
Louny |
Louny |
Louny |
Louny |
Louny |
Louny |
122 |
Jesenice |
Zatec |
Jesenice |
Podborany |
Jesenice |
Podborany |
Jesenice |
Podborany |
123 |
Podborany |
Podborany |
Podborany |
Podborany |
||||
124 |
Postoloprty |
Postoloprty |
Zatec |
Postoloprty |
Zatec |
Postoloprty |
Zatec |
|
125 |
Zatec |
Zatec |
Zatec |
Zatec |
||||
126 |
Chomutov |
Chomutov |
Chomutov |
Chomutov |
Chomutov |
Chomutov |
Chomutov |
|
127 |
Hora |
Hora |
Hora sv. Sebest. |
Hora sv. Sebest. |
||||
128 |
Jirkov |
Most |
Jirkov |
Jirkov |
Jirkov |
|||
129 |
Hora sv. |
Hora |
Most |
Hora sv. Kateriny |
Most |
Hora sv. Kateriny |
Most |
|
130 |
Most |
Most |
Most |
227 - Litvínov |
||||
Most |
||||||||
131 |
Bilina |
Teplice |
Bilina |
Teplice |
Bilina |
Duchcov |
Bilina |
Bilina (pr. 1938) |
132 |
Osek |
Duchcov |
Duchcov |
Duchcov |
Duchcov |
|||
133 |
Teplice |
|||||||
Teplice |
Teplice |
Teplice |
Teplice |
Teplice |
||||
134 |
Lovosice |
Litomerice |
Lovosice |
Litomerice |
Lovosice |
Litomerice |
Lovosice |
Litomerice |
135 |
Litomerice |
Litomerice |
Litomerice |
Litomerice |
||||
136 |
Ustek |
Ustek |
Ustek |
Ustek |
||||
137 |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
Usti n. Lab. |
138 |
Chabarovice |
Chabarovice |
Chabarovice |
Chabarovice |
||||
139 |
Decin |
Decin |
Decin |
Decin |
Decin |
Decin |
Decin |
Decin |
140 |
Benesov n.Pl. |
Benesov n.Pl. |
Benesov n. Pl. |
Benesov n. Pl. |
||||
141 |
C. Kamenice |
C. Kamenice |
C. Kamenice |
C. Kamenice |
||||
142 |
Hanspach |
Sluknov |
Hanspach |
Sluknov |
Hanspach |
Sluknov |
Hanspach |
Sluknov |
143 |
Sluknov |
Sluknov |
Sluknov |
Sluknov |
||||
144 |
Rumburk |
Rumburk |
Rumburk |
Rumburk |
Rumburk |
Rumburk |
Rumburk |
Rumburk |
145 |
Varnsdorf |
Varnsdorf |
Varnsdorf |
Varnsdorf |
Varnsdorf |
|||
146 |
Steti |
Duba |
Steti |
Duba |
Steti |
Duba |
Steti |
Duba |
147 |
Duba |
Duba |
Duba |
228 - Doksy |
||||
Duba |
||||||||
148 |
Bor |
C.Lipa |
Bor |
C.Lipa |
Bor |
C.Lipa |
Bor |
C.Lipa |
149 |
C.Lipa |
C.Lipa |
C.Lipa |
C.Lipa |
||||
150 |
Mimon |
Mimon |
Mimon |
Mimon |
||||
151 |
Cvikov |
Cvikov |
Nem. Jablonne |
Cvikov |
Nem.Jablonne | Cvikov |
Nem.Jablonne |
|
152 |
Nem. Jablonne |
Nem. Jablonne |
Nem. Jablonne |
Nem. Jablonne |
Nem. Jablonne |
|||
153 |
Chrastava |
Chrastava |
Liberec |
Chrastava |
Liberec |
Chrastava |
Liberec |
|
154 |
Liberec |
Liberec |
Liberec |
Liberec |
Liberec |
|||
155 |
Jablonec |
Jablonec |
Jablonec |
Jablonec |
Jablonec |
Jablonec |
Jablonec |
|
156 |
Smrzovka (Tanvald) |
Smrzovka (Tanvald) |
Smrzovka (Tanvald) |
Smrzovka (Tanvald) |
||||
157 |
Frydlant |
Frydlant |
Frydlant |
Frydlant |
Frydlant |
Frydlant |
229
- N. Město |
Frydlant |
Frydlant |
||||||||
158 |
C. Dub |
Turnov |
C. Dub |
Turnov |
C. Dub |
Turnov |
C. Dub |
Turnov |
159 |
Turnov |
Turnov |
Turnov |
Turnov |
||||
160 |
Bela p. B. |
Mlada Boleslav |
Bela p. B. |
Mnichovo Hradiste |
Bela p. B. |
Mnichovo Hradiste |
Bela p. B. |
Mnichovo Hradiste |
161 |
Mnichovo Hradiste |
Mnichovo Hradiste |
Mnichovo Hradiste |
Mnichovo Hradiste |
||||
162 |
Mlada Boleslav |
Mlada Boleslav |
Mlada Boleslav |
Mlada Boleslav |
Mlada Boleslav |
Mlada Boleslav |
Mlada Boleslav |
|
163 |
Nove Benatky |
Nymburk |
Nove Benatky |
Nove Benatky |
Nove Benatky |
|||
164 |
Nymburk |
Nymburk |
Podebrady |
Nymburk |
Podebrady |
Nymburk |
Nymburk (pr. 1938) |
|
165 |
Podebrady |
Podebrady |
Podebrady |
Podebrady |
Podebrady |
Podebrady |
||
166 |
Mestec Kralove |
Mestec Kralove |
Mestec Kralove |
Mestec Kralove |
||||
167 |
Zel. Brod |
Semily |
Zel. Brod |
Semily |
Zel. Brod |
Semily |
Zel. Brod |
Semily |
168 |
Semily |
Semily |
Semily |
Semily |
||||
169 |
Lomnice n. Pop. |
Jicin |
Lomnice n. Pop. |
Lomnice n. Pop. |
Lomnice n. Pop. |
|||
170 |
Sobotka |
Sobotka |
Jicin |
Sobotka |
Jicin |
Sobotka |
Jicin |
|
171 |
Liban |
Liban |
Liban |
Liban |
||||
172 |
Jicin |
Jicin |
Jicin |
Jicin |
||||
173 |
Nova Paka |
Horice |
Nova Paka |
Nova Paka |
Nova Paka |
Nova Paka |
||
174 |
Horice |
Horice |
Hradec Kralove |
Horice |
Hradec Kralove |
Horice |
Horice (pr. 1938) |
|
175 |
Nechanice |
Hradec Kralove |
Nechanice |
Nechanice |
Nechanice |
Hradec Kralove |
||
176 |
Hradec Kralove |
Hradec Kralove |
Hradec Kralove |
Hradec Kralove |
||||
177 |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
Novy Bydzov |
178 |
Chlumec n. Cidl. |
Chlumec n. Cidl. |
Chlumec n. Cidl. |
Chlumec n. Cidl. |
||||
179 |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
Dvur Kralove |
180 |
Jaromer |
Jaromer |
Jaromer |
Jaromer |
Jaromer (od 1945) |
|||
181 |
Broumov |
Broumov |
Broumov |
Broumov |
Broumov |
Broumov |
Broumov |
Broumov |
182 |
Police n.M. |
Police n.M. |
218 - Teplice n. Met.(pr.1900) |
Teplice n. Met. |
||||
Police n. Met. |
Police n. Met. |
|||||||
183 |
Rokytnice |
Vrchlabi |
Rokytnice |
Jilemnice |
219 - Vysoke n. J. |
Jilemnice |
Vysoke n. J. |
Jilemnice |
Rokytnice |
Rokytnice |
|||||||
184 |
Jilemnice |
Jilemnice |
Jilemnice |
Jilemnice |
||||
185 |
Vrchlabi |
Vrchlabi |
Vrchlabi |
Vrchlabi |
Vrchlabi |
Vrchlabi |
Vrchlabi |
|
186 |
Hostinne |
Trutnov |
Hostinne |
Hostinne |
Hostinne |
|||
187 |
Marsov |
Marsov |
Trutnov |
Marsov |
Trutnov |
Marsov |
Trutnov |
|
188 |
Zacler |
Zacler |
Zacler |
Zacler |
||||
189 |
Trutnov |
Trutnov |
Trutnov |
Trutnov |
||||
190 |
Nachod |
Nove Město n.M. |
Nachod |
Nove Město n.M. |
220 - Upice (pr. 1900) |
Upice |
||
Nachod |
Nachod |
Nachod |
Nachod |
|||||
221 - Ceska Skalice pr.1900 |
Ceska Skalice |
|||||||
191 |
Nove Město n.M. |
Nove Město n.M. |
Nove Město n.M. |
Nove Město n. M. |
Nove Město n.M. |
Nove Město n. M. |
||
192 |
Dobruska |
Opocno od 1860 |
Opocno |
Opocno od 1860 |
||||
193 |
Kostelec n. Orl. |
Rychnov n. Kn. |
Kostelec n. Orl. |
Rychnov n. Kn. |
Kostelec n. Orl. |
Rychnov n. Kn. |
Kostelec n. Orl. |
Rychnov n. Kn. |
194 |
Rychnov n. Kn. |
Rychnov n. Kn. |
Rychnov n. Kn. |
Rychnov n. Kn. |
||||
195 |
Zamberk |
Zamberk |
Zamberk |
Zamberk |
Zamberk |
Zamberk |
Zamberk |
Zamberk |
209 - Rokytnice (od 1869) |
Rokytnice | Rokytnice |
||||||
196 |
Kraliky |
Kraliky |
Kraliky |
Kraliky |
||||
197 |
Prelouc |
Pardubice | Prelouc |
Pardubice |
Prelouc |
Pardubice |
Prelouc |
Pardubice |
198 |
Pardubice |
Pardubice |
Pardubice |
Pardubice |
||||
199 |
Holice |
Holice |
Holice |
Holice |
||||
200 |
Chrudim |
Chrudim |
Chrudim | Chrudim |
Chrudim |
Chrudim |
Chrudim |
Chrudim |
201 |
Nasavrky |
Nasavrky |
Nasavrky |
Nasavrky |
||||
202 |
Hlinsko |
Vysoke Myto |
Hlinsko |
Hlinsko |
Hlinsko |
|||
203 |
Skutec |
Skutec |
Vysoke Myto |
Skutec |
Vysoke Myto |
Skutec |
Vysoke Myto |
|
204 |
Vysoke Myto |
Vysoke Myto |
Vysoke Myto |
Vysoke Myto |
||||
205 |
Litomysl |
Litomysl |
Litomysl |
Litomysl |
Litomysl |
Litomysl |
Litomysl |
Litomysl |
206 |
Policka |
Policka |
Policka |
Policka |
Policka |
Policka |
Policka |
|
207 |
Usti n. Orl. |
Lanskroun |
Usti n. Orl. |
Lanskroun |
Usti n. Orl. |
Lanskroun |
Usti n. Orl. |
Lanskroun |
208 |
Lanskroun |
Lanskroun |
Lanskroun |
Lanskroun |
<---- Cechy I <---- Slezsko Morava ---->
© Karel Kysilka, 1999