Make your own free website on Tripod.com

Administrativni rozdeleni dnesni Ceské republiky
v letech 1850 - 1949

Administrative Division of Bohemia, Moravia and Silesia 1850 - 1949

Cast 1b.: severovychodni, severni a vychodni Cechy

Part 1b.: North-eastern, Northern and Eastern Bohemia

[Cechy I] [Cechy II ] [Morava ] [Slezsko]

 

Soudni okres v dobe vzniku

Okresni hejtmanství

Smiseny okres

Okresni hejtmanstvií Soudni
okres
Okresni
hejtmanstvií
Soudni
okres
Politicky
okres

Original Judical District

Political District

Polit. and Jud. District

Political District

Judicial
District

Polititical
district

Judicial
Districts

Political
district

1850 - 1855

1855 - 1868

1868 -1900

1900 - 1918 1918 - 1949

97

Manetin

Kralovice

Manetin

Kralovice

Manetin

Kralovice

Manetin

Kralovice

98

Kralovice

Kralovice

216 - Plasy

Plasy

Kralovice

Kralovice

99

Tachov

Tachov

Tachov

Tachov

Tachov

Tachov

Tachov

Tachov

100

Primda

Primda

Primda

Primda

101

Tepla

Plana

Tepla

Tepla

217 - Mar. Lazne (pr.1900)

Tepla

Mar. Lazne

Mar. Lazne

Tepla

Tepla

Tepla

102

Bezdruzice

Bezdruzice

Bezdruzice

Bezdruzice

Plana

103

Plana

Plana

Plana

Plana

Plana

Plana

104

Kynzvart

 

Falknov n.O.

Kynzvart

Kynzvart

Kynzvart

Mar. Lazne

105

Falknov n.O.

Falknov n.O.

Falknov n.O.

Falknov n.O.

Falknov n.O.

Falknov n.O.

Falknov n.O.

106

Loket

Karlovy Vary

Loket

Loket

Loket

Loket

107

Becov

Becov

Karlovy Vary

Becov

Karlovy Vary

224 - Touzim

(Tepla)

Becov

108

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary

225 - Ostrov

Karlovy Vary

Karlovy Vary

109

Bochov

Zlutice

Bochov

Zlutice

Bochov

Zlutice

Bochov

Zlutice

110

Zlutice

Zlutice

Zlutice

Zlutice

111

As

Cheb

As

As

As

As

As

As

112

Cheb

Cheb

Cheb

Cheb

Cheb

Cheb

Cheb

113

Vildstejn

Vildstejn

Vildstejn

Vildstejn

114

Kraslice

Kraslice

Kraslice

Kraslice

Kraslice

Kraslice

Kraslice

Kraslice

115

Nejdek

Nejdek

Nejdek

Nejdek

Nejdek

116

Horni Blatna

Jachymov

Horni Blatna

Jachymov

Horni Blatna

Jachymov

Horni Blatna

117

Jachymov

Jachymov

Jachymov

Jachymov

Jachymov

118

Prisecnice

Kadan

Prisecnice

Kadan

Prisecnice

Kadan

226 - Vejprty

Vejprty od 1945

Prisecnice do 1938

Prisecnice

119

Doupov

Doupov

Doupov

Doupov

Kadan

120

Kadan

Kadan

Kadan

Kadan

121

Louny

Louny

Louny

Louny

Louny

Louny

Louny

Louny

122

Jesenice

 

Zatec

Jesenice

Podborany

Jesenice

Podborany

Jesenice

Podborany

123

Podborany

Podborany

Podborany

Podborany

124

Postoloprty

Postoloprty

Zatec

Postoloprty

Zatec

Postoloprty

Zatec

125

Zatec

Zatec

Zatec

Zatec

126

Chomutov

Chomutov

Chomutov

Chomutov

Chomutov

Chomutov

Chomutov

127

Hora
sv. Sebest.

Hora
sv. Sebest.

Hora sv. Sebest.

Hora sv. Sebest.

128

Jirkov

Most

Jirkov

Jirkov

Jirkov

129

Hora sv.
Kateriny

Hora
sv. Kateriny

Most

Hora sv. Kateriny

Most

Hora sv. Kateriny

Most

130

Most

Most

Most

227 - Litvínov

Most

131

Bilina

Teplice

Bilina

Teplice

Bilina

Duchcov

Bilina

Bilina (pr. 1938)

132

Osek
(Duchcov)

Duchcov
(od 1854)

Duchcov

Duchcov

Duchcov

133

Teplice

Teplice

Teplice

Teplice

Teplice

Teplice

134

Lovosice

Litomerice

Lovosice

Litomerice

Lovosice

Litomerice

Lovosice

Litomerice

135

Litomerice

Litomerice

Litomerice

Litomerice

136

Ustek

Ustek

Ustek

Ustek

137

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

Usti n. Lab.

138

Chabarovice

Chabarovice

Chabarovice

Chabarovice

139

Decin

Decin

Decin

Decin

Decin

Decin

Decin

Decin

140

Benesov n.Pl.

Benesov n.Pl.

Benesov n. Pl.

Benesov n. Pl.

141

C. Kamenice

C. Kamenice

C. Kamenice

C. Kamenice

142

Hanspach

Sluknov

Hanspach

Sluknov

Hanspach

Sluknov

Hanspach

Sluknov

143

Sluknov

Sluknov

Sluknov

Sluknov

144

Rumburk

Rumburk

Rumburk

Rumburk

Rumburk

Rumburk

Rumburk

Rumburk

145

Varnsdorf

Varnsdorf

Varnsdorf

Varnsdorf

Varnsdorf

146

Steti

Duba

Steti

Duba

Steti

Duba

Steti

Duba

147

Duba

Duba

Duba

228 - Doksy

Duba

148

Bor

C.Lipa

Bor

C.Lipa

Bor

C.Lipa

Bor

C.Lipa

149

C.Lipa

C.Lipa

C.Lipa

C.Lipa

150

Mimon

Mimon

Mimon

Mimon

151

Cvikov

Cvikov

Nem. Jablonne

Cvikov

Nem.Jablonne

Cvikov

Nem.Jablonne

152

Nem. Jablonne

Nem. Jablonne

Nem. Jablonne

Nem. Jablonne

Nem. Jablonne

153

Chrastava

Chrastava

Liberec

Chrastava

Liberec

Chrastava

Liberec

154

Liberec

Liberec

Liberec

Liberec

Liberec

155

Jablonec

Jablonec

Jablonec

Jablonec

Jablonec

Jablonec

Jablonec

156

Smrzovka (Tanvald)

Smrzovka (Tanvald)

Smrzovka (Tanvald)

Smrzovka (Tanvald)

157

Frydlant

Frydlant

Frydlant

Frydlant

Frydlant

Frydlant

229 - N. Město
p. Smrkem

Frydlant

Frydlant

158

C. Dub

Turnov

C. Dub

Turnov

C. Dub

Turnov

C. Dub

Turnov

159

Turnov

Turnov

Turnov

Turnov

160

Bela p. B.

Mlada Boleslav

Bela p. B.

Mnichovo Hradiste

Bela p. B.

Mnichovo Hradiste

Bela p. B.

Mnichovo Hradiste

161

Mnichovo Hradiste

Mnichovo Hradiste

Mnichovo Hradiste

Mnichovo Hradiste

162

Mlada Boleslav

Mlada Boleslav

Mlada Boleslav

Mlada Boleslav

Mlada Boleslav

Mlada Boleslav

Mlada Boleslav

163

Nove Benatky

Nymburk

Nove Benatky

Nove Benatky

Nove Benatky

164

Nymburk

Nymburk

Podebrady

Nymburk

Podebrady

Nymburk

Nymburk (pr. 1938)

165

Podebrady

Podebrady

Podebrady

Podebrady

Podebrady

Podebrady

166

Mestec Kralove

Mestec Kralove

Mestec Kralove

Mestec Kralove

167

Zel. Brod

Semily

Zel. Brod

Semily

Zel. Brod

Semily

Zel. Brod

Semily

168

Semily

Semily

Semily

Semily

169

Lomnice n. Pop.

Jicin

Lomnice n. Pop.

Lomnice n. Pop.

Lomnice n. Pop.

170

Sobotka

Sobotka

Jicin

Sobotka

Jicin

Sobotka

Jicin

171

Liban

Liban

Liban

Liban

172

Jicin

Jicin

Jicin

Jicin

173

Nova Paka

Horice

Nova Paka

Nova Paka

Nova Paka

Nova Paka

174

Horice

Horice

Hradec Kralove

Horice

Hradec Kralove

Horice

Horice (pr. 1938)

175

Nechanice

Hradec Kralove

Nechanice

Nechanice

Nechanice

Hradec Kralove

176

Hradec Kralove

Hradec Kralove

Hradec Kralove

Hradec Kralove

177

Novy Bydzov

Novy Bydzov

Novy Bydzov

Novy Bydzov

Novy Bydzov

Novy Bydzov

Novy Bydzov

Novy Bydzov

178

Chlumec n. Cidl.

Chlumec n. Cidl.

Chlumec n. Cidl.

Chlumec n. Cidl.

179

Dvur Kralove

Dvur Kralove

Dvur Kralove

Dvur Kralove

Dvur Kralove

Dvur Kralove

Dvur Kralove

Dvur Kralove

180

Jaromer

Jaromer

Jaromer

Jaromer

Jaromer (od 1945)

181

Broumov

Broumov

Broumov

Broumov

Broumov

Broumov

Broumov

Broumov

182

Police n.M.

Police n.M.

218 - Teplice n. Met.(pr.1900)

Teplice n. Met.

Police n. Met.

Police n. Met.

 

183

Rokytnice

Vrchlabi

Rokytnice

Jilemnice

219 - Vysoke n. J.

Jilemnice

Vysoke n. J.

Jilemnice

Rokytnice

Rokytnice

184

Jilemnice

Jilemnice

Jilemnice

Jilemnice

185

Vrchlabi

Vrchlabi

Vrchlabi

Vrchlabi

Vrchlabi

Vrchlabi

Vrchlabi

186

Hostinne

Trutnov

Hostinne

Hostinne

Hostinne

187

Marsov

Marsov

Trutnov

Marsov

Trutnov

Marsov

Trutnov

188

Zacler

Zacler

Zacler

Zacler

189

Trutnov

Trutnov

Trutnov

Trutnov

190

Nachod

Nove Město n.M.

Nachod

Nove Město n.M.

220 - Upice (pr. 1900)

Upice

Nachod

Nachod

Nachod

Nachod

221 - Ceska Skalice pr.1900

Ceska Skalice

191

Nove Město n.M.

Nove Město n.M.

Nove Město n.M.

Nove Město n. M.

Nove Město n.M.

Nove Město n. M.

192

Dobruska

Opocno od 1860

Opocno

Opocno od 1860

193

Kostelec n. Orl.

Rychnov n. Kn.

Kostelec n. Orl.

Rychnov n. Kn.

Kostelec n. Orl.

Rychnov n. Kn.

Kostelec n. Orl.

Rychnov n. Kn.

194

Rychnov n. Kn.

Rychnov n. Kn.

Rychnov n. Kn.

Rychnov n. Kn.

195

Zamberk

Zamberk

Zamberk

Zamberk

Zamberk

Zamberk

Zamberk

Zamberk

209 - Rokytnice (od 1869)

Rokytnice

Rokytnice

196

Kraliky

Kraliky

Kraliky

Kraliky

197

Prelouc

Pardubice

Prelouc

Pardubice

Prelouc

Pardubice

Prelouc

Pardubice

198

Pardubice

Pardubice

Pardubice

Pardubice

199

Holice

Holice

Holice

Holice

200

Chrudim

Chrudim

Chrudim

Chrudim

Chrudim

Chrudim

Chrudim

Chrudim

201

Nasavrky

Nasavrky

Nasavrky

Nasavrky

202

Hlinsko

Vysoke Myto

Hlinsko

Hlinsko

Hlinsko

203

Skutec

Skutec

Vysoke Myto

Skutec

Vysoke Myto

Skutec

Vysoke Myto

204

Vysoke Myto

Vysoke Myto

Vysoke Myto

Vysoke Myto

205

Litomysl

Litomysl

Litomysl

Litomysl

Litomysl

Litomysl

Litomysl

Litomysl

206

Policka

Policka

Policka

Policka

Policka

Policka

Policka

207

Usti n. Orl.

Lanskroun

Usti n. Orl.

Lanskroun

Usti n. Orl.

Lanskroun

Usti n. Orl.

Lanskroun

208

Lanskroun

Lanskroun

Lanskroun

Lanskroun

<---- Cechy I        <----  Slezsko   Morava ---->

© Karel Kysilka, 1999